Danie na pożegnanie

Ostatnie spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej “Co jadano w Soplicowie?” upłynęło na przyrządzeniu potraw z mięsa. Dania te w epopei Adama Mickiewicza “Pan Tadeusz” pojawiają się kilkukrotnie, a mieszkańcy Soplicowa nie wyobrażali sobie śniadania bez…zrazów.

“W końcu wniesiono zrazy na ostatnie danie:

Takie bywało w domu Sędziego śniadanie.”

Na dzisiejszych warsztatach uczniowie pod czujnym okiem Pana Karola Lisińskiego, Managera Centrum Doradztwa Kulinarnego z firmy Transgourmet Polska sp. z o.o oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, Pani Wicedyrektor Małgorzaty Konarzewskiej i Pani Anety Czarnoty – Kołcoń przygotowali juki ułańskie z kaszą jaglaną z sosem pieczarkowym i warzywami oraz polędwiczki wieprzowe z boczkiem wędzonym, puree ziemniaczanym, sosem demi glace i szparagami. Przyprawy i marynaty użyte podczas zajęć przywiózł gość specjalny, Pan Sławomir Grochal, National Key Manager Hugli Food Polska. Przygotował on także z uczniami wyjątkowy deser, Crème Pâtissière. Wszystkie dania, jak zwykle zachwyciły gości przybyłych na degustację. Dziękujemy!