Zakończenie innowacji pedagogicznej “Co jadano w Soplicowie”

19 maja 2022 roku w Zespole Szkół nr 38 w Warszawie zakończyła się innowacja pedagogiczna “Co jadano w Soplicowie?” realizowana i sponsorowana przez Transgourmet Polska Sp. z o.o, reprezentowana przez Managera Centrum Doradztwa Kulinarnego tej firmy,  Pana Karola Lisińskiego. Cykl warsztatów kulinarnych, inspirowanych kuchnią staropolską trwał od października 2021 do maja 2022 r. Celem innowacji było nie tylko rozwijanie umiejętności uczniów, ale także poznanie  nowatorskich rozwiązań, technik, trendów i nowości z branży gastronomicznej. Przeprowadzone warsztaty były też cennym doświadczeniem dla nauczycieli zawodu. Ważnym elementem warsztatów było poznanie nowych produktów wykorzystywanych w gastronomii i  szerokich możliwości ich zastosowania. W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół nr 38 składamy ogromne podziękowania firmie Transgourmet Polska sp. z o.o. za kolejną już, zrealizowaną innowację.  Licząc na dalszą współpracę, dziękujemy za wszystkie dobre doświadczenia, przekazaną wiedzę i okazany szacunek.