Nasi uczniowie na teatralnej scenie

8 maja 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Magik” w Teatrze Kamienica. Byliśmy jedną z dziewięciu grup teatralnych, które wystąpiły tego dnia na scenie. Nasze przedstawienie „Słowa mają moc” powstało w ramach działalności Szkolnego Centrum Mediacji Szkoły Przysposabiającej do Pracy i jest częścią zajęć warsztatowych prowadzonych w naszej placówce. Jego celem jest promocja kultury dialogu, uwrażliwienie na emocje drugiego człowieka, kształtowanie kompetencji społecznych i umiejętności  interpersonalnych.

Występ na scenie był dla nas dużym przeżyciem. Pełna widownia, światła, kurtyna, scena teatralna – to wszystko spowodowało, że poczuliśmy się aktorami i zrozumieliśmy, co to jest trema. Ale daliśmy radę! Dostaliśmy gromkie brawa, to było przemiłe!! Za rok znowu pojawimy się na scenie z nowym przedstawieniem.