„Dziś uczeń, jutro pracownik”, Pasta Spaghetti all’ Amatriciana

13 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty z cyklu „Dziś uczeń, jutro pracownik”. Tematem zajęć prowadzonych przez pana Karola Lisińskiego, managera Centrum Doradztwa Kulinarnego firmy Transgourmet były „Potrawy kuchni śródziemnomorskiej”. Podczas warsztatów uczniowie mogli poznać tradycyjny sposób robienia makaronu z mąki semoliny, poznać zioła stosowane w kuchni śródziemnomorskiej. Potrawami, które sporządzali uczniowie pod czujnym okiem pana Karola i nauczycielek technologii gastronomicznej pani Małgorzaty Konarzewskiej i pani Anety Czarnoty – Kołcoń, były: Pasta Spaghetti all’ Amatriciana z ręcznie robionym makaronem oraz pizza Margherita. Surowce na warsztaty zapewniła, realizująca wspólnie ze szkołą innowację pedagogiczną „Dziś uczeń, jutro pracownik”, firma Transgourmet.