Zielona Szkoła

W maju uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczyli w „Zielonej szkole” do Zakopanego. Pierwszym przystankiem na na trasie naszej wycieczki był Kraków. Wyprawę rozpoczęliśmy na Rynku Starego Miasta, gdzie na żywo wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. W Katedrze Wawelskiej odwiedziliśmy krypty z sarkofagami – marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej: Jadwigi i Lecha Kaczyńskich. Następnie zawędrowaliśmy aż na Kopiec Kościuszki, skąd rozpościerał się wspaniały widok na miasto i płynącą Wisłę.

Kolejne dni to już wizyta w Zakopanem. Miasto przywitało nas prawdziwą zimą i dużą ilością białego puchu, co pozwoliło rozegrać „wojnę na śnieżki”.

Program zielonej szkoły obejmował: zwiedzanie miasta, wizytę na Krupówkach, zwiedzanie skoczni narciarskiej im. S. Marusarza, wjazd kolejką szynową na Gubałówkę, zjazd linowym wyciągiem krzesełkowym z Szymoszkowej, spacer Doliną Kościeliską, zwiedzanie Jaskini Mroźnej i Mylnej, przemarsz nad Morskie Oko i do schroniska PTTK. Po trudach górskich wędrówek relaks zapewniała wizyta w AQUA PARKU z basenami z gorącą wodą termalną i licznymi zjeżdżalniami. Wieczornymi atrakcjami były: dyskoteka i konkurs wiedzy ze słodkimi nagrodami.Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Wspaniałe widoki i piesze górskie wycieczki na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Organizatorami wyjazdu byli: Wojciech Myszkowski i Joanna Jankowska.