Dziś uczeń, jutro pracownik

Kolejne warsztaty z innowacji pedagogicznej „Dziś uczeń, jutro pracownik” odbyły się w klimacie Świąt Bożonarodzeniowych. Tematem zajęć były „Dania z ryb” do których zostały wykorzystane produkty z palety Marek Własnych Firmy Transgourmet. Uczniowie mieli okazję poznać zasady przygotowywania, obróbki wstępnej, organoleptyki oraz podawania ryb. Dania z kuchni międzynarodowej wspólnie z uczniami przygotowywał Pan Karol Lisiński, Manager Centrum Doradztwa Kulinarnego w Firmie Transgourmet. Były to: łosoś pieczony, podawany z czarnym ryżem Venere marki Premium, sandacz z puree z warzywami w sosie z kiszonych ogórków oraz sum afrykański w sosie piernikowym z bordiurką ziemniaczaną i kalafiorem Romanesco. Na deser Pan Karol razem z uczniami przygotował roladę makową. Podczas przygotowywania tych smakowitych potraw wszystkim udzielił się nastrój nadchodzących Świat !