Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna przeznaczona jest dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim oraz z zepołem Aspergera. Kształcimy w zawodach:

w cyklu trzyletnim:

-cukiernik

-kucharz

-sprzedawca

-introligator

-ślusarz

-mechanik pojazdów samochodowych (proces dydaktyczny wspierany przez AUTO SPECIAL - oddział    SOBIESŁAW ZASADA WARSZAWA)

-fryzjer

W ofercie szkoły są również kierunki:

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

- piekarz ( możliwość powstania klasy patronackiej)

Ich otwarcie zależne jest od ilości chętnych.

Szkoła była Ośrodkiem Egazminacyjnym powołanym przez Okręgową Komisję Egazminacyjną do przeprowadzenia egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodach: kucharz małej gastronomii i cukiernik.

Egzaminy w zawodach: kucharz i cukiernik odbywają się na terenie szkoły, dla fryzjera w przygotowaniu.

Wysoki poziom nauczania potwierdzony wynikami zewnętrznego egazminu zawodowego. Programy nauczania dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów.

Ostatbnia aktualizacja z dnia: 23-03-2018